Sport

Trener Walenciej od lat za sterami, ale ma swoje marzenia: Chciałbym się jeszcze czegoś nauczyć1 min na czytanie

Trener Walenciej od lat za sterami, ale ma swoje marzenia: Chciałbym się jeszcze czegoś nauczyć

SPS Chrobry Głogów na razie bez zwycięstwa w Tauron 1 Lidze. Za naszymi siatkarzami dwa ligowe spotkania z Legią Warszawa i Astrą Nowa Sól. To początek sezonu, wiele pracy jeszcze przed nimi. Za sterami naszej ekipy stoi trener Dominik Walenciej, który w klubie pracuje już siódmy rok.

– Pamiętam, że objąłem zespół w trakcie sezonu. Miałem 26 lat. Zespół, który walczył o utrzymanie w 2 Lidze. Teraz widzimy, gdzie jesteśmy – zrobiliśmy duży progres. Wszyscy musimy to docenić – zaznacza, że przed nimi jeszcze sporo pracy, ale jest wiara w sukces. – Bywało gorzej – tak jak w ubiegłym sezonie, kiedy przegraliśmy osiem meczów z rzędu. Jestem osobą, która zawsze bierze wszystko na klatę. Wtedy zarząd klubu i szatnia stanęli za mną murem. Razem wyszliśmy z tego kryzysu – dodaje jednak, że w przyszłości chciałby zrobić krok do przodu.

Oferty z różnych klubów pojawiały się i pojawiają. – Gdybym dostał ofertę dającą mi możliwość rozwoju, to bym to rozważył. Z chęcią chciałbym zostać asystentem trenera, który ma doświadczenie i wiedzę, bo mógłbym się wiele nauczyć – zdradza. Na razie skupia się jednak na Chrobrym. A co będzie? Czas pokaże.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport