Koronawirus

W głogowskim szpitalu obowiązują ograniczenia w odwiedzinach chorych2 min na czytanie

Szpital panuje nad sytuacją – Monitorujemy, analizujemy sytuację związaną z koronawirusem.

W Głogowskim Powiatowym Szpitalu obowiązują ograniczenia w odwiedzinach chorych. W związku z koronawirusem może zostać wprowadzony całkowity zakaz.

Jednak jak zapewniają władze szpitala są przygotowani na działania związane z wystąpieniem tego wirusa w takim zakresie, w jaki został przewidziany w wytycznych dla szpitali powiatowych i regionalnych.

– Szpitale powiatowe i regionalne nie są przewidziane do leczenia pacjentów z zakażeniem koronawirusa – przypomina Marek Bestrzyński, wiceprezes głogowskiego szpitala. – Pacjenci z objawami powinni zgłaszać się do szpitali, które prowadzą oddziały zakaźne. Takie szpitale są zlokalizowane m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Bolesławcu i najbliżej Głogowa – w Zielonej Górze. Szczegółowe informacje dostępne są m.in. na naszej stronie internetowej i stronach prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia lub sanepid – informuje.

A jeśli pacjent z podejrzeniem koronawirusa jednak zgłosi się do szpitala? Co wtedy? – Mamy pomieszczenie przy SOR, w którym pacjent z podejrzeniem koronawirusa zostanie wyizolowany. Jesteśmy zabezpieczeni w środki ochrony osobistej dla personelu, który takim pacjentem się zajmie. Posiadamy specjalistyczne maski, a także kombinezony biologiczne – dodaje Bestrzyński.

Personel po ustaleniu miejsca, przetransportuje pacjenta z podejrzeniem zarażenia do szpitala z oddziałem zakaźnym. Następnie, użyte środki ochrony osobistej zostaną zniszczone, a karetka transportowa i izolatka zostaną zdezynfekowane specjalistycznymi środkami.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację, analizujemy, co się dzieje w kraju. Realizujemy wytyczne, które otrzymujemy od krajowego sztabu kryzysowego – informuje Bestrzyński.

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym zostały ograniczone wizyty u pacjentów do jednej osoby. Jak przyznaje Bestrzyński, ma to związek zarówno z dynamiczną sytuacją związaną z koronawirusem, ale również z powodu sezonu grypowego. Jak informuje wiceprezes, jeśli sytuacja będzie się zaostrzała, niewykluczone jest wprowadzenie całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów.
RED

Podziel się informacją ...
  • 117
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus