FotoSława

W podzięce za tegoroczne plony. Dożynki w gminie Sława były udane4 min na czytanie

W podzięce za tegoroczne plony. Dożynki w gminie Sława były udane 5

Po mszy św. dziękczynnej Jacek Małkowski – sołtys wsi Stare Strącze wspólnie z radą sołecką oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej zaprosił mieszkańców wsi na boisko wiejskie, gdzie odbywało się wiele atrakcji. Były dmuchańce dla dzieci, grillowe przysmaki, grochówka, strażacy serwowali piwko, była kawiarenka z kawą i ciastami, waty dla dzieci, zabawki. – Była również działająca

– zabytkowa sikawka którą jak widać pożar gasili starsi mieszkańcy a nawet dzieci, była wspaniała muzyka z Dj-em i zabawa – powiedział nam sołtys.

Wróblów to dużo mniejsza wieś i dużo mniejsze możliwości chociaż, jak powiedzieli nam mieszkańcy wsi tradycyjnie było bardzo sympatycznie. Uroczystości rozpoczęły się poświęceniem we wsi odrestaurowanej przydrożnej kapliczki a następnie mszą św. dziękczynną odprawioną przed salą wiejską przez ks. dziekana Jerzego Ślusarskiego. Po krótkim koncercie scholi „Koliberki” sołtys Ryszard Czarnota podzielił się z mieszkańcami chlebem po czym do późnych godzin wieczornych pod namiotem odbyło się świętowanie przy smakołykach, ciastach i piwku.
Fed

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Foto