W Słupsku z medalami na mistrzostwach Polski!

07:34, 29.09.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:34, 29.09.2020

Słupsk gościł najliczniejszą grupę lekkoatletów, którzy walczyli o medale mistrzostw Polski. Kategoria U-16. - To przełomowy wiek do ukierunkowania specjalizacji w lekkiej atletyce - zaznacza trener Tadeusz Karpowicz z Piasta Głogów.

Młodzi sportowcy z Głogowa reprezentujący MKS Piast pokazali się na tej centralnej imprezie z bardzo dobrej strony. Złoty medal wywalczył w biegu na 110 m przez płotki, z olbrzymią przewagą, Amadou Diallo (14,88 s) a 4. pozycję zajął Michał Rokaszewicz (16.02 s). Tuż za ścisłym finałem na 9. pozycji był Adrian Kołodziej (16,35 s). W ścisłym finale dziewcząt Julia Zaorska zajęła 8. pozycję (12,16 s) w biegu na 80 m p pł.

Największą niespodziankę sprawili chłopcy w sztafecie 4x100 m zajmując wysokie 5. miejsce w kraju z rezultatem 45,98 s. -Atutem tej uzdolnionej młodzieży jest fakt ustanowienia rekordów życiowych na tej najpoważniejszej i najważniejszej imprezie dla tych młodych sportowców. Na trwale zapisali się w historii głogowskiej lekkoatletyki , takich efektów ich pracy wcześniej nie było - podsumowuje trener.