Sport

Wrócili z Gniezna z medalami2 min na czytanie

Wrócili z Gniezna z medalami

Za nami Święto Brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce w Gnieźnie. W zawodach wystartowało prawie 2,5 tys. zawodników, a wśród nich głogowianie, którzy przywieźli medale.

-Agata Warachowska to nasza najlepsza juniorka, która w tym roku zdobywa medal za medalem i tym razem również wysokie trzecie miejsce – przybliża Bartosz Derenowski z Checkmat Głogów – Brązowy medal zdobył również Tomasz Laska nasz senior, który po mocnej ćwierćfinałowej walce w półfinale musiał uznać wyższość przeciwnika ze Słupska. 3 miejsce na najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce to największy sukces Tomka w jego karierze -dodaje. – Paweł Pośnik, następny z naszych seniorów, który po losowaniu dostał się od razu do półfinału. Nieznacznie przegrał walkę na punkty zostawiając w niej wiele zdrowia i siły – relacjonuje.

To ogromy sukces głogowskich zawodników na tak prestiżowych zawodach. -Cieszy nas fakt, ze Brazylijskie Jiu Jitsu z niszowego sportu stało się jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportów walki w Polsce, zawody przyciągają tysiące zawodników i kibiców a na podium można zobaczyć zawodników z naszego miasta – przyznaje Derenowski.

RED

źródło: Checkmat Głogów

Zobacz inne

Więcej w Sport