Dzieje sięGłogów

ZGM podliczył dług lokatorów w tym nowym bloku socjalno-komunalnym1 min na czytanie

Nowoczesny budynek komunalny gotowy. Zaglądamy do środka 9

Nowy budynek socjalno-komunalny na Piastowie kosztował miasto krocie. Od marca zamieszkało w nim około 100 rodzin. I chwalą sobie standard tych mieszkań, bo przecież niczego w nich nie brakuje. Są nowe panele, płytki, czyste ściany. Ale od kilku miesięcy na klatkach schodowych Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wywiesza także kartki z informacjami o dłużnikach. Część lokatorów nie płaci. Ludzie są tym zbulwersowani, zasłaniają się przepisami ROD-o.

Sprawdziliśmy – takie kartki faktycznie tam są, ale bez danych osobowych. Czytamy, że dla przykładu przy ul. Książąt Oleśnickich 48, 50 zaległość czynszowa wynosi 3 tys. 297 zł a za wodę jeszcze 316 zł. Z uwagą, że to kwoty wyliczone na koniec czerwca i zostaną wkrótce zaktualizowane. Pisaliśmy o tym więcej: TUTAJ.

Wracamy do tego tematu, bo Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – na naszą prośbę – podliczył łączne długi w tym bloku. To już 6 tys. 482 zł zaległości w opłatach za czynsz. Ponadto 1 tys. 554 zł z tytułu za wodę. – Ludzie dostali mieszkania za darmo, nie wnosili żadnej kaucji i są tacy lokatorzy, którzy nie płacą za rachunki od samego początku. Jakaś maskara – załamuje ręce Anna Keep, dyrektor ZGM-u, wyliczając, że czynsz nie jest wysoki. W mieszkaniu komunalnym za mkw. to 5 zł 48 gr, socjalnym raptem 1 zł 30 gr. 
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się