Fotomy:KotlaRegion

Zryw Kotla po wielu latach wraca do A-klasy. Co za sezon! [ZDJĘCIA]6 min na czytanie

Zryw Kotla po wielu latach wraca do A-klasy. Co za sezon! [ZDJĘCIA] 21

Piłkarze Zrywu Kotla, po wielu latach przerwy, awansowali do A-klasy. W tej B-klasie w tym sezonie nie mieli sobie równych. Przegrali tylko jeden mecz i z przytupem zajęli 1. miejsce w lidze. Z ogromną przewagą 12 punktów nad Błyskawicą Luboszyce.

Przed rozpoczęciem dzisiejszego (19.06.) ostatniego w sezonie meczu z Kuprytem 02 Sucha Górna niespodziankę przygotowali młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Zrywu Kotla. Wprowadzili swoich starszych kolegów na boisko. – Cieszy nas to, że w ciągu roku udało się zorganizować w Kotli także grupy młodzieżowe, które liczą już blisko 50 młodych sportowców – zarówno chłopców, jak i dziewczęta – podkreśla Artur Przybył koordynator i trener akademii. To 50 piłkarzy, ale i dwóch trenerów – wspominany Przybył oraz jeszcze Michał Górski.

Radoxim 5

Dla tych młodych adeptów futbolu to ważne chwile. – Dzieci się cieszą, chcą uczestniczyć wraz z rodzicami w życiu tego klubu – dodaje Przybył. Maluchy są oczywiście ubrane w klubowe barwy i stroje.

Na boisku, pomimo upału, wiele się działo. Przewagę od początku miał Zryw. Bramkę zdobył Dawid Dwornicki, ale pod koniec pierwszej połowy goście wyrównali. W drugiej padło sporo bramek – dla Zrywu strzelali kolejno Patryk i Dawid Kraska – ten ostatni z karnego. Wygrana 3:2.

Na stadionie nie mogło zabraknąć wójta Łukasza Horbatowskiego. – Dla nas to święto i radość, bo naprawdę z przyjemnością patrzy się na to co się dzieje w tym klubie. Są społecznicy, są piłkarze, są chęci, by coś tutaj dobrego zrobić – mówił wójt.

Łukasz Szuszkiewicz, który zimą przejął drużynę, chwalił swoich zawodników. – Zrealizowali postawiony przed nimi cel. Nasza drużyna składa się z doświadczonych, ale i młodych zawodników. Najważniejsze, że trzon kadry – bo niemal w 90 procentach – stanowią osoby związane z gminą Kotla – podkreślał trener Zrywu. A plany tam są ambitne – na pewno jako beniaminek nie chcą być drużyną z dołu tabeli.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto