A jednak tak można! Orkiestra dęta może zagrać przeboje Michaela Jacksona czy Bon Jovi.
Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwielicach pod batutą kapelmistrza Marcina Lercha pokazała co potrafi w niedzielę (14.01.) na koncercie noworocznym w swojej miejscowości. Nawet Perfect zagrali...
Publiczność była pod wrażeniem tego występu: wspólnego koncertu orkiestry dętej OSP Kwielice oraz zespołu Echo z Kwielic. Wystąpili wspólnie w niedzielę w kościele, po mszy, w swojej miejscowości. To była już kolejna odsłona noworocznego śpiewania w gminie Grębocice. Co tydzień jest tam koncert!
Tym razem w Kwielicach był występ orkiestry, która dziś liczy 32 muzyków. W większości są to mieszkańcy Kwielic, lecz nie tylko. Muzycy przyjeżdżają z okolicznych miejscowości, także z Głogowa. W niedzielę orkiestra pokazała swoje możliwości prezentując w swoim wykonaniu piosenki świąteczne i nie tylko. Zagrała choćby utwór świąteczny Perfektu, nawet Heleny Vondrackovej ("Malowanych dzbanków" zaśpiewała po czesku jedna z muzyków orkiestry) oraz największe przeboje Michaele Jacksona i Bon Jovi.
Jestem pod wrażeniem, że tak można. Panie Marcinie, jest pan dobrym duchem tej orkiestry kwielickiej
– powiedział na zakończenie do kapelmistrza wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński.
Mam nadzieję, ze w tym roku jeszcze wiele razy was usłyszymy
- podsumował występ, obiecując, że gmina będzie wspierała orkiestrę. Z kolei Marcin Lerch podziękował za nową salę, wyremontowaną i wygłuszoną, w której jego orkiestra ma próby.
(DN)
Ryś00:41, 15.01.2024
Tak grajcie michela jaksona pedofila gratuluję humoru
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowe boisko przy samochodówce w Głogowie już gotowe
Ciekawe tylko czy pozwolą korzystać bo jak kiedyś w tej szkole graliśmy w ręczną na przerwie to nauczyciel A. nas stamtąd pogonił i grozili wyrzuceniem że szkoły
Twój nick.
12:48, 2026-06-24
Wiceprezes KGHM na Re_Mind mówiła o różnorodności
Wy sobie możecie w telewizjach pokazywać co chcecie. W centrali czy dyrekcji to tak wygląda jak pokazujecie. Ale nie porównujcie tego ze zwykłym stanowiskiem gdzie człowiek robi na 3zmiany ....
Jako
12:31, 2026-06-24
Wiceprezes KGHM na Re_Mind mówiła o różnorodności
Z kołchozu robią globalna światowa firmę zarządzana przez managerów. A wystarczy zjechać pod ziemię czy pójść na hutę stanowisko robotnicze i zobaczyć że dalej nic się nie zmieniło. Takie rzeczy to można wciskać na stanowisku od kiero w górę. A. Od o zwykłych dołowych
Jako
12:29, 2026-06-24
Motocyklowe „wyjce” problemem w Głogowie. Jest reakcja
Mogliby cos zrobić z tymi co koło zamku ujeżdżają pala pija i syf zostawiają a potem rura wystarczy zamontować kamerę i będzie po sprawie ustawić progi zwalniające co 100 m , po weekendzie to na parkingu syf po mcd i browarach
zbyszek
11:10, 2026-06-24