Zamknij

Nowy wodociąg na osiedlu Huta jeszcze w tym roku

10:11, 04.02.2023 strony
Skomentuj

Umowa już podpisana. W tym roku ma ruszyć przebudowa instalacji wodociągowej na osiedlu Huta w Przemkowie, a mieszkańcy w końcu zapomną o ciągle powtarzających się awariach. Czasami bez wody zostawało 1800 osób.

Inwestycja obejmie demontaż starego rurociągu azbestowo-cementowego oraz wykonanie sieci wodociągowej z materiałów obecnie stosowanych zgodnych z obowiązującymi normami o długości ponad 1400 m, podłączenie 20 szt. przyłączy do sieci wodociągowej.

-To kolejny powód do radości i ogromny sukces Przemkowa. Realizacja przedmiotowego zadania z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu życia w gminie i zapewni bezpieczeństwo działania systemu zaopatrzenia w wodę. Dzięki pozyskanym z Programu Polski Ład środkom, wkład własny gminy jest minimalny i wynosi tylko 2 % wartości inwestycji! - podsumowuje Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 157 126,76 zł. Na jego realizację Gmina Przemków otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 133 984,22 zł. Koniec inwestycji planowany jest w III kwartale roku.

RED

źródło: UG Przemków

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%