Umowa już podpisana. W tym roku ma ruszyć przebudowa instalacji wodociągowej na osiedlu Huta w Przemkowie, a mieszkańcy w końcu zapomną o ciągle powtarzających się awariach. Czasami bez wody zostawało 1800 osób.
Inwestycja obejmie demontaż starego rurociągu azbestowo-cementowego oraz wykonanie sieci wodociągowej z materiałów obecnie stosowanych zgodnych z obowiązującymi normami o długości ponad 1400 m, podłączenie 20 szt. przyłączy do sieci wodociągowej.
-To kolejny powód do radości i ogromny sukces Przemkowa. Realizacja przedmiotowego zadania z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu życia w gminie i zapewni bezpieczeństwo działania systemu zaopatrzenia w wodę. Dzięki pozyskanym z Programu Polski Ład środkom, wkład własny gminy jest minimalny i wynosi tylko 2 % wartości inwestycji! - podsumowuje Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak.
Całkowita wartość zadania wynosi 1 157 126,76 zł. Na jego realizację Gmina Przemków otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 133 984,22 zł. Koniec inwestycji planowany jest w III kwartale roku.
RED
źródło: UG Przemków
Ogromne pieniądze dla restauratorów z Głogowa
W razie problemów jak covid ucieknie na motorówce 🤣
Jarek
21:11, 2026-04-03
Ogromne pieniądze dla restauratorów z Głogowa
ty się martwisz że kredyt będziesz spłacał On ten bałwan martwi się czy dostanie ten kredyt gotówkowy on przejdzie do podziemia bo to nie pierwsza taka pomoc
kaitek
19:33, 2026-04-03
Walka o sprzedaż biletów na pociąg
cukrowe menadżerowie pkp pracują zdalnie i co im zrobicie nawet z internetem nie mają połączenia boją się że ich na coś oszukają
kaitek
19:27, 2026-04-03
Godziny święcenia pokarmów w Głogowie
do SWIETA Niestety, to od zniczy.
tokmek
19:06, 2026-04-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz