Zamknij

Mieszkańcy zasadzili sto drzewek [ZDJĘCIA]

16:30, 01.10.2022 strony Aktualizacja: 08:02, 03.10.2022
Skomentuj

Przynieśli własne szpadle, wiaderka i inne narzędzia ogrodnicze, i przyjechali lub przyszli na plac piknikowy w Obiszowie. Mieszkańcy gminy Grębocice odpowiedzieli na apel wójta i własnoręcznie zasadzili 100 drzewek.

To była dla niektórych pracowita sobota, bo zasadzić drzewko wcale nie jest łatwo. Ale jednak, ludziom się spodobał pomysł wójta gminy Grębocice i tłumnie przyjechali w sobotę do Obiszowa. Rodziny z dziećmi i bez dzieci, strażacy, urzędnicy, radni, sołtysi. Każdy chciał własnoręcznie posadzić drzewo, mieć z tego satysfakcję i pamiątkę, gdyż każde drzewko można było podpisać swoim imieniem. Po zasadzeniu drzew był piknik i wspólne grillowanie.

- Po pierwsze, dbamy o środowisko naturalne. Po drugie, dbamy o naszą obiszowską polanę, a po trzecie się integrujemy. Wspólne sadzenie, rozmowy. To łączy naszą społeczność - przyznał radny Marusz Kozak Ludzie własnoręcznie zasadzili aleję lipową, która prowadzi teraz na górkę obiszowską. W sumie 60 lip. Do tego było 20 klonów i 20 brzóz. Klony stoją już na dole, bliżej świetlicy wiejskiej, natomiast brzozy daleko, aż za drewnianym grodziszczem.

- Zakład Gospodarki Komunalnej i gmina dbają o cały ten plac. Będziemy także dbali o te nowe drzewa. Co roku gmina robi nasadzenia, ale tym razem po raz pierwszy biorą w niej udział mieszkańcy - powiedziała nam Justyna Tesarska z urzędu gminy. - Na tym terenie stale robimy nasadzenia. Jest już arboretum, za grodem mamy lipy miododajne, będziemy tam jeszcze dosadzać, żeby się zrobił taki zagajnik dla pszczół - dodała. Wszystko po to, aby teren rekreacyjny w Obiszowie był jeszcze piękniejszy.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%