Chrobry grając w dziesiątkę nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych Słoni

20:51, 02.08.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 21:07, 02.08.2019

Czuć było sportowe święto - piłkarskie rozgrywki, po krótkiej przerwie, wróciły do Głogowa. Chrobry na inaugurację sezonu Fortuny 1.ligi grał z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Rywalem, który przed tygodniem pokonał wysoko Sandecję Nowy Sącz 3:0. Odmienne nastroje w szatni Chrobrego - porażka pięcioma bramkami u beniaminka z Grudziądza.

Ale trzeba przyznać, że od początku meczu lepsze wrażenie stwarzali gospodarze. Głogowianie czujnie grali w obronie, ofiarnie w środku pola, ale nieskutecznie w ataku. A okazje do zdobycia bramek były...niestety w 34. minucie akcja ratunkowa przed własnym polem karnym Michała Michalca zakończyła się źle. Kapitan pomarańczowo-czarnych zatrzymywał rywala ciągnąc go za koszulkę. Sędziowie byli zgodni - czerwona kartka.

Bezbramkowy remis udało się dowieźć do końca pierwszej połowy. Po przerwie osłabiony Chrobry skupiał się bardziej na defensywie licząc na kontrataki. W 71. minucie katem naszych okazał się jednak Vladislavs Gutkovskis, który wyprowadził popularne Słonie na prowadzenie 0:1. I na tym skończyło się strzelanie w tym pojedynku.