Zamknij
REKLAMA

Stawiają na ekologię i sport - AVOLTA

08:25, 18.02.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:35, 25.01.2022
Skomentuj

Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną, gdy ceny stale rosną? Zaoszczędzić zimą na ogrzewaniu domu? Odpowiedź na te trudne pytania znają w AVOLCIE - głogowskiej firmie zajmującej się systemami grzewczymi, instalacjami fotowoltaicznymi, wentylacją i klimatyzacją. - To nic trudnego - postawmy na odnawialne źródła energii - zachęca Krzysztof Łakomski.

Kiedy zaczynali przygodę z odnawialnymi źródłami energii był to temat tabu. Niewielu decydowały się tego typu inwestycje, bo po prostu często było to zbyt kosztowne. Nie wierzyliśmy w ich cud i rzeczywiste oszczędność. Jeszcze ktoś inny się obawiał, że te urządzenia bywają wadliwe. Minęło kilka lat, wszystko się zmieniło. - Przez dziesięć lat pracowaliśmy u producentów instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła - opowiada nam Krzysztof, głogowianin, który wraz z przyjacielem postanowił założyć własną firmę - tutaj na miejscu.

- Nie ma co ukrywać, że zainteresowanie naszymi usługami jest bardzo duże - dodaje. Wspólnie pracują od roku. A to już 258 zadowolonych klientów. Zamówień ciągle przybywa. Co na to wpływa? - Uważam, że mamy coraz większą świadomość, że warto dbać o środowisko - zwraca uwagę Krzysztof. Ważne są jednak też względy finansowe. - Dla przykładu montaż instalacji fotowoltaicznej zwraca się w pięć-sześć lat. Pamiętajmy, że korzystać z niej będziemy przez kolejne dwadzieścia lat - przytacza statystyki. Uwzględniając do tego montaż pompy ciepła można śmiało powiedzieć, że rachunków za prąd i ogrzewanie domu nie płacimy przez wiele lat. Co warto zaznaczyć - część kosztów możemy pokryć dzięki rządowym oraz unijnym dofinansowaniom.

Dbają nie tylko o środowisko, ale także o sport w regionie. Jeszcze jako młodzi chłopcy chętnie zasiadali na trybunach, by kibicować szczypiornistom czy piłkarzom nożnym Chrobrego. Pomarańczowo-czarne barwy nie są im obce, bo gdy biznes się rozwinął, to chętnie dzielą się zarobionymi pieniędzmi. Zostali oficjalnymi sponsorami występującej w PGNiG Superlidze mężczyzn drużyny KS SPR Chrobrego Głogów i w Fortunie 1.lidze Chrobrego Głogów. Zaglądają też na wsie - logo ich firmy pojawiło się na koszulkach Viktorii Borek i Zawiszy Serby. - Sport to dla nas pasja i hobby. Jeżeli w ten sposób możemy pomóc i zachęcić mieszkańców powiatu głogowskiego do uprawiania sportu, to robimy to z radością - cieszy się Łakomski. Warto dołożyć choć małą cegiełkę i do tej idei.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%