Extra

Sprawdziliśmy, czym żył głogowski internet w 2022 roku. Zobaczcie!6 min na czytanie

Sprawdziliśmy, czym żył głogowski internet w 2022 roku. Zobaczcie!

Miliony wyświetleń naszego portalu, dziesiątki tysięcy komentarzy i reakcji na Facebooku. Nieliczone ilości wiadomości na Messengerze, setki telefonów… I z tego wszystkiego wybraliśmy dla Was te wydarzenia i informacje, które najbardziej Was interesowały w 2022 roku. Na podstawie Google Analytics zrobiliśmy dla Was zestawienie TOP 10 WYDARZEŃ 2022 MYGLOGOW. Oto, co najbardziej Was grzało!

1. Gminne dożynki pod wodą [ZDJĘCIA]

Pod koniec sierpnia 2022 lało niemiłosiernie! Borek, w którym odbywały się 21 sierpnia dożynki gminy Głogów oberwanie chmury wyrządziło najbardziej spektakularne szkody. Podtopiło boisko, na którym zwykle swoje mecze rozgrywa A-klasowa Viktoria. Wody były dużo – po kostki. I nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Nie da się ukryć, że pogoda pokrzyżowała wszystkim plany. Część wydarzeń po prostu się nie odbyła, bo deszcz padał później przez wiele godzin. Pokazaliśmy Wam zaraz po tym wydarzeniu zdjęcia i to Was zainteresowało. Tak mocno, że ta galeria zdjęć osiągnęła najwyższą oglądalność w 2022 roku na portalu MyGlogow.pl. 

Sprawdziliśmy, czym żył głogowski internet w 2022 roku! Zobaczcie!

2. Mama piątki dzieci błaga o pomoc! Walczy z rakiem o życie

Niesamowicie poruszyła Was historia mamy cudownych dzieci – Anny Kruck (36 l.). Mówiła w naszym artykule „Do niedawna prowadziłam szczęśliwe życie, jako mama 5 cudownych dzieci – mówi Anna Kruck (36 l.). Ale wszystko się zmieniło. Problemy zaczęły się w 2020 roku. – Zdiagnozowano u mnie raka jasnokomórkowego nerki. Całe szczęście dzięki szybkiej reakcji lekarzy guz został całkowicie usunięty. Miałam nadzieję, że najgorsze już za mną – że chwile grozy minęły i możemy znów wrócić do naszego życia. Liczyłam, że znów nasza codzienność będzie piękna – dodaje.” Zaangazowaliście się w licytacje, zaangazowaliście się w udostępnianie w interencie tej informacji. Po prostu pomogliście. Pisaliśmy o o tym TUTAJ 14 czerwca 2022 roku. 

3. Morderstwo w Kotli

Jako pierwsi pisaliśmy o tragedii, która wydarzyła się w Kotli (15 czerwca). Informowaliśmy wtedy m.in., że „Na miejscu jest policja i karetka – relacjonują mieszkańcy, którzy widzieli, jak mundurowi wyprowadzali w kajdankach z jednego z domów w centrum miejscowości ich młodą sąsiadkę. Chodzi o 20-letnią dziewczynę, która zamordowała tam dwie osoby…” I takie rzeczy również działy się w 2022 roku. 

4. Niesamowity huk! Co to było?

Głogowem zastrzęsło, więc nic dziwnego, że poprosiliście nas o interwencję. Natychmiast sprawdziliśmy wszędzie, gdzie się dało, co się wydarzyło. Pisaliśmy wtedy: „Ogromna liczba zgłoszeń o potężnym wybuchu słyszanym w całym regionie. – Był wielki huk, ściany i okna aż zadrżały – piszecie w tej sprawie. – Nie mamy informacji o żadnym wybuchu – mówi nam Tomasz Michalski z PSP w Głogowie i dodaje, że strażacy obecnie nie mają też żadnego wyjazdu. – My również nie odnotowaliśmy wstrząsu – nie mamy takiej informacji, by coś w naszych kopalniach się wydarzyło – uspokaja Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa KGHM-u. – Wszystkie patrole są w bazie – dodają głogowscy saperzy.” Chwilę później ustaliliśmy, że przyczyną tego huku było prawdopodobnie przekroczenie bariery dźwięku przez jeden z myśliwców. Warto dodac, że było to już możliwe. To był 18 sierpnia, więc od kilku miesięcy toczyła się już wojna za naszą wschodnią granicą. 

5. Gwiazdy na Dni Głogowa Was elektryzowały!

Kiedy w kwietniu jako pierwsi poinformowaliśmy Was, kto najprawodpodobnierj wystąpi na Dniach Głogowa, bardzo się tym zainteresowaliście. Było to dla Was ważne. Mamy tylko nadzieję, że w czerwcu się nie zawiedliście.

Tak mieszkańcy bawili się w sobotę na Dniach Głogowa. Szukajcie się na zdjęciach [ZDJĘCIA] 21

6. Rybka lubi pływać

Kiedy napisaliśmy o ogromnych kolejkach, które ustawiają się w Sławie dokupna ryb na święta, Waszego klikania nie było końca. Wchodziliście, czytaliście, pisaliście. A my napisaliśmy m.in., że od zeszłego tygodnia (2.12) w każdy piątek, w godzinach porannych, w Gospodarstwie Rybackim Sława można nabyć świeżą rybę z Jeziora Sławskiego. Bywa okazały okoń, szczupak, piękna płoć, potężny leszcz, a nawet ponad 20- kilogramowa tołpyga. A gdzie karp?…” 

Sprawdziliśmy, czym żył głogowski internet w 2022 roku! Zobaczcie! 1

7. Nowy sklep w Galerii Glogovia 

Widać nasza największa głogowska galeria jest Wam bliska. Kiedy jako jedyny poinformowaliśmy 23 lutego, że otworzy się tam nowy sklep spożywczy – chcieliście się dowiedzieć, co i jak. I z nami było to po prostu łatwe. Wpadliście na portal i już było wszystko jasne, że to Carrefrour Express. 

8. Komin! To było ważne!

Relację z wyburzania komina oraz wszystkie inne teksty dotyczące komina na Widziszowie w Głogowie to były totalne top 2022 roku. Nic dziwnego to było wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, a my mieliśmy informacje z pierwszej ręki. 

Starostwo wydało pozwolenie na wyburzenie komina na Widziszowie

9. Komu sprzyja szczęście?

To pod koniec października napisaliśmy, że ktoś w zdrapce Super Linie w punkcie Lotto na pl. Tysiąclecia w Głogowie. Wygrał 75 tys. zł! I to była główna nagroda w tej zdrapce. Kto gra, ten może wygrać; a kto nie gra, ten nie wygra. Ale informacja była dla Was ciekawa. Chcieliście o tym czytać i cieszyliście się cudzym szczęściem!

Sprawdziliśmy, czym żył głogowski internet w 2022 roku! Zobaczcie! 2

10. Zdrowie jest dla Was bardzo ważne!

Nic więc dziwnego, że nasz artykuł „ O dwóch takich, co nie każą jeść”, choć napisany dość dawno, bardzo Was interesował również w 2022 roku. Jeżeli macie ochotę przeczytać o lekarzach z Głogowa, którzy dzisiaj biją rekordy oglądalności w internecie i niedawno wydali nawet książkę „Metoda odchudzania Braci Rodzeń” to zapraszamy TUTAJ.

Jaki będzie 2023 rok? Zobaczymy! Bądźcie z nami!


RED

Zobacz inne

Więcej w Extra