Koronawirus

Uczniowie Ekonomika są na stażach w hotelach. A tam Chińczycy, Rosjanie, Niemcy… – Co z nami? – pytają1 min na czytanie

Uczniowie Ekonomika są na stażach w hotelach. A tam Chińczycy, Rosjanie, Niemcy... – Co z nami? – pytają

– A co z praktykami i stażami szkolnymi? – pytają uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie, którzy przebywają obecnie na nich w różnych hotelach na terenie całego kraju. – Musimy być tutaj przez miesiąc. A w hotelu przebywają m.in. Niemcy, Chińczycy, Ukraińcy, czy Rosjanie – dodają. Martwią się, bo usłyszeli, że w związku z koronawirusem na dwa tygodnie zawieszono szkoły, przedszkola i żłobki. – Nie chodzi wcale o wolne, ale o to, aby być bezpiecznymi – zauważają.

Dyrektor Wojciech Janisio apeluje o spokój. – Zgodnie z rozporządzeniem ministra praktyki szkolne zostają odwołane, ale staże nie – zwraca uwagę. Jeżeli uczniowie odbywają właśnie staże, to mogą z nich zrezygnować dobrowolnie, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami, lub zostać z nich zwolnieni przez pracodawcę.

Radoxim 5

Przypomnijmy, że przed godz. 11 prezydent Rafael Rokaszewicz poinformował podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że nie tylko ośrodki szkolne, ale też m.in. kulturalne zostają zamknięte również w naszym mieście. Takie procedury obowiązywać będą w całym kraju. Czyta więcej o tym: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus