Zamknij

Drużyna Szymona Hołowni. Oto kandydaci Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni z naszego regionu

07:50, 03.04.2024 . Aktualizacja: 12:28, 03.04.2024
Skomentuj

Materiał KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Drużyna Szymona

Polska 2050 to opowieść o naszym Państwie. O Państwie dla ludzi. O teraźniejszości i przyszłości. Idziemy Trzecią Drogą aby pomagać mieszkańcom i załatwiać Wasze sprawy.

Poznajcie nas.

Arkadiusz Rojewski: Jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz menadżerskich studiów podyplomowych. Mieszkam w Głogowie, mam żonę Agatę i córkę Anię. Wiele lat pracowałem we Wrocławiu, a obecnie kieruję biurem polityki gospodarczej w głogowskim Ratuszu. Jestem także koordynatorem regionalnym na Dolny Śląsk Instytutu Strategie 2050. Do jesieni tamtego roku nie zajmowałem się polityką czynnie, choć wykształcenia jestem politologiem. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyłem prawie 1300 głosów za co dziękuję moim wszystkim wyborcom. Ostatnie lata mojej pracy to m.in. przywrócenie pociągów z Głogowa do Leszna oraz rozwój Miejskiej Strefy Inwestycyjnej. To tam powstał Panattoni Park Głogów oraz zbudowana zostanie największa w Polsce biogazownia. Inwestycje przekroczą0,5 mld zł i dadzą głogowianom wiele atrakcyjnych miejsc pracy. Kandyduję z Polski 2050 Szymona Hołowni Trzecia Droga do Rady Powiatu z pozycji nr 1 na osiedlach: Piastów Śląskich, Żarków, Złota Podkowa, Nosocice, Krzepów.

Beata Sroka: Jestem dumną mieszkanką Głogowa, pełną pasji do tworzenia pozytywnych zmian w społeczności lokalnej. Od czasów ostatniej kampanii prezydenckiej stoję za Hołownią! W 2021r roku zostałam wybrana do Zarządu Regionu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Polska 2050. Przez pewien czas byłam koordynatorem, liderem akcji w regionie. W chwili obecnej pełnię funkcję lidera Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie głogowskim. Od ponad 3 lat prowadzę i rozwijam własną działalność gospodarczą. Jestem żoną i matką, co ukształtowało moje wartości i umocniło moje zaangażowanie w tworzenie lepszego świata dla przyszłych pokoleń. Kocham ludzi i zwierzęta, a szczególną miłość darzę naszych wiernych czworonogów. Ich lojalność i radość sprawiają, że codzienność staje się jeszcze piękniejsza. Kandyduję z Polski 2050 Szymona Hołowni Trzecia Droga do Rady Powiatu z pozycji nr 1 na osiedlach: Kopernik, Paulinów, Brzostów.

Małgorzata Malec: Głogów to moje miasto. Tu się urodziłam, mieszkam, pracuję i działam. Od 26 lat jestem związana z kulturą jako pracownik biblioteki publicznej. Od wielu lat swoją uwagę skupiam na Seniorach pomagającym im rozwiązywać ich realne problemy. Jestem sprawcza, zorganizowana, otwarta na drugiego człowieka i jego potrzeby. Zależy mi na aktywizacji Seniorów, zapobieganiu wykluczeniu cyfrowemu, budowaniu relacji międzypokoleniowych, stworzeniu miejsca – darmowego punktu pomocy rozwiązywanie spraw obywatelskich dla Seniorów. Nazywam siebie społecznikiem, bo już od dziecka zawsze robiłam coś na rzecz innych ludzi i ich spraw. Pomaganie sprawia mi radość, a rozwiązywania ludzkich problemów daje mi satysfakcję. .W ludziach cenię lojalność, dobroć, odwagę bycia wiernym sobie w każdej sytuacji. Prywatnie kocham książki, jazdę na rowerze, piesze wędrówki po górach. Interesuję się psychologią, lubię się uczyć i rozwijać. Jestem też mamą dwójki dzieci i Babcią. Kandyduję z Polski 2050 Szymona Hołowni Trzecia Droga do Rady Powiatu z pozycji nr 2 na osiedlach: Kopernik, Paulinów, Brzostów.

Jan Miśko: Z regionem związany jestem przez wiele lat. Mieszkam z żoną w Ruszowicach, gdzie wychowała się nasza trójka wspaniałych dzieci .Z wykształcenia jestem politologiem, a z zamiłowania przedsiębiorcą z wieloletnim doświadczeniem. Także oddanym samorządowcem z trzyletnim stażem jako członek zarządu powiatu głogowskiego. Zawodowo spełniałem się także jako kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Realizowałem się również w działalności organizacji pozarządowych –w Głogowskim Klubie Bokserskim, w Stowarzyszeniu Edukacji Twórczej czy w Stowarzyszeniu Wolnej Sztuki. Jestem dumny, że w 1997 roku zostałem odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi za walkę z powodzią. Jestem szczęśliwym dziadkiem, ojcem i mężem. Kocham konie, rozumiem sztukę współczesną i pasjonuję się motoryzacją. Kandyduję do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z listy nr 3 pozycja nr 8.

Chcemy, aby Głogów i cały region był miejscem dostępnym i równym dla każdego, bez względu na wiek, stan zdrowia, pochodzenie oraz miejsce zamieszkania. W nadchodzących latach będziemy musieli się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Z migracją młodych ludzi do większych miast i ze zmianami klimatycznymi. Z zanieczyszczonym powietrzem i zaburzonym ekosystem Odry Z transformacją energetyczną i starzejącym się społeczeństwem. Wyzwania te rodzą dla nas pewne zagrożenia ale i szanse rozwoju.

Sprawny i nowoczesny samorząd może w wielu sprawach wypracować skuteczne rozwiązania. Dla naszego dobra. Poznajcie nasze pomysły na region:

Północna Brama Gospodarcza Dolnego Śląska. Dzięki tej idei, gminy powiatu głogowskiego będą ze sobą współpracować, aby przyciągnąć nowych inwestorów. Ta współpraca zwiększy nasze szanse na stworzenie nowego rynku pracy z wieloma pracodawcami. Co to da nam, mieszkańcom? Atrakcyjną pracę i godne zarobki. Lepsze warunki pracy. Większe możliwości rozwoju. I co ważne, poczucie bezpieczeństwa przed utratą pracy. W ramach projektu będziemy wspierać rozwój 500 ha parku przemysłowego - jednego z największych w Polsce, zlokalizowanego na terenie gmin wiejskich Głogów i Kotla.

Tania i zielona energia. Wszyscy z niepokojem obserwujemy wzrost opłat za ciepło i prąd. Aby zapobiec galopującym cenom, ze środków europejskich i krajowych funduszy będziemy dofinansowywać instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. Uczynimy to opłacalnym - zapewniając głogowianom tańszą energię. Będziemy dążyć do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Głogowa poprzez farmy wiatrowe, fotowoltaiczne i biogazownie. Dzięki temu zyskamy odporność na międzynarodowe konflikty. Dostępna zielona energia to także nowi inwestorzy i nowe miejsca pracy. Biznes potrzebuje jej do swojej produkcji, bowiem w dłuższej perspektywie czasowej korzystanie z zielonej energii obniża koszty działalności.

Obwodnica miasta. Wspierać będziemy wieloletnią batalię o obwodnicę Głogowa do jej pozytywnego końca. Tak oczekiwana przez nas wszystkich inwestycja poprawi jakość życia głogowian. Pozwoli na wyeliminowanie TIR-ów z miasta. Dzięki tej obwodnicy Głogów odetchnie wreszcie świeżym powietrzem i odpocznie od hałasu. Skomunikujemy także wyremontowane drogi powiatowe z nowopowstałą obwodnicą, tworząc tym samym spójny system transportowy powiatu głogowskiego.

Nasze drogi. Inwestować będziemy w budowę i modernizację dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Dzięki temu poprawimy bezpieczeństwo i zwiększymy komfort Waszego życia. Będziemy planować i realizować inwestycje w sposób kompleksowy i zrównoważony, uwzględniając potrzeby Was wszystkich. Modernizacja infrastruktury jest opłacalną inwestycją w przyszłość.

Pacjent – na pierwszym miejscu. Dzisiaj system ochrony zdrowia jest niezrozumiały dla pacjenta. Nasza propozycja stawia mieszkańca/pacjenta w centrum – to jego potrzeby są najważniejsze. Pacjent musi czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że jest otoczony dobrą opieką. Będziemy dążyć do stworzenia Lokalnego Domu Zdrowia. W jednym miejscu przyjmować będą ściśle ze sobą współpracujący lekarze i specjaliści. Będzie tam można wykonać szereg badań diagnostycznych, a także skorzystać z nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Wprowadzimy nowe programy medyczne i profilaktyki zdrowotne dla dzieci, seniorów i osób wymagających wsparcia medycznego oraz profilaktykę nowotworową. Będziemy kontynuować wsparcie finansowe głogowskiego szpitala.

Dobra szkoła. Zapewnimy w szkołach pedagoga i psychologa. Mniej zakuwania, a więcej praktycznych umiejętności. Wesprzemy kształcenie zawodowe opierając się na ścisłej współpracy firm oraz szkół technicznych. Dzięki temu młodzi ludzie na swoim życiowym starcie będą posiadać odpowiednie kwalifikacje. Zapewnienie młodym ludziom dostępu do wysokiej jakości edukacji i kształcenia zawodowego to najlepszy sposób na budowanie ich przyszłości. Inwestowanie w odpowiednie kwalifikacje młodych ludzi jest kluczowe dla rozwoju gospodarczego i społecznego Głogowa.

Własne M. Problemy młodych ludzi z posiadaniem własnego mieszkania wiążą się z wysokimi cenami nieruchomości, które rosną szybciej niż płace. Utrudnia to młodym ludziom uzbieranie odpowiedniej kwoty na wkład własny. Dlatego też Polska 2050 reformuje Krajowy Zasób Nieruchomości, aby udostępnić gminom i budownictwu społecznemu grunty państwowych spółek na budowę dostępnych cenowo mieszkań.

Powiat dla seniora. Zmienimy region na przyjazny seniorom. Region, który uwzględnia potrzeby osób starszych. Aby osoby starsze miały możliwość samodzielnego zaspokojenia swoich codziennych potrzeb, bez konieczności pokonywania barier urbanistycznych, komunikacyjnych czy informacyjnych. Dostosujemy do potrzeb seniorów:

opiekę zdrowotną – lekarze geriatrzy i rehabilitanci, opiekę socjalną i usługę opiekuńczą - pomoc w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie się, jedzenie i kąpiel, zaprosimy wolontariat i organizacje pozarządowe do udzielania pomocy w sprzątaniu domu, robieniu zakupów czy transporcie.

Czyste powietrze. Czy chcielibyście, aby otaczało nas czyste powietrze? By nie było smogu nawet w szczycie sezonu grzewczego? My tego chcemy i zrobimy to! Będziemy wspierać i rozwijać programy dbające o czyste powietrze zarówno te ogólnokrajowe jak i lokalne (wymiana źródeł ciepła oraz termomodernizacja budynków). Stworzymy region przyjazny dla pieszych i rowerzystów. Zazielenimy przestrzeń publiczną poprawiając estetykę naszego otoczenia. Współpracować także będziemy z KGHM S.A. w zakresie poprawy środowiska naturalnego.

Odra jest naszym skarbem. Nie możemy dopuścić do kolejnej katastrofy ekologicznej. Zadbamy o szczegółowy i bieżący monitoring jakości wód przez instytucje do tego odpowiedzialne. Będziemy żądać publicznego udostępnienia przejrzystych danych z badań jakości wody w rzece. Dążyć będziemy do usprawnienia kontroli zrzutów nieczystości. Odra jest naszym wspólnym dobrem. Musimy dbać o nią, aby zachować jej wartość dla przyszłych pokoleń.

Aby sprostać wyzwaniom, potrzebować będziemy skoordynowanego wysiłku, współpracujących ze sobą ludzi. Potrzebujemy współpracy nas wszystkich, która spowoduje, że nasza podróż w stronę równego i dobrego życia będzie wysiłkiem wszystkich i dla wszystkich. Teraz i na pokolenia.

7 kwietnia prosimy o Wasz głos.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%