Zamknij

Czy aplikacje mobilne do obstawiania zakładów bukmacherskich są bezpieczne?

14:57, 26.05.2023
Skomentuj

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej aplikacjom mobilnym, służącym do obstawiania zakładów bukmacherskich online i odpowiemy na pytanie, czy są bezpieczne.

APLIKACJE MOBILNE Z ZAKŁADAMI BUKMACHERSKIMI – CZY SĄ BEZPIECZNE?

Zakłady bukmacherskie online to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi internetowej rozrywki. Po nowelizacji ustawy hazardowej co roku przybywa zarówno legalnych operatorów zakładów wzajemnych, jak i graczy korzystających z ich oferty, Bukmacherzy nie ograniczają się już wyłącznie do stron internetowych, wielu z nich udostępnia użytkownikom również dedykowaną aplikację mobilną. Pojawia się pytanie, czy korzystanie z zakładów bukmacherskich w aplikacjach mobilnych jest bezpieczne?

Nowe technologie w bukmacherce

 Wszechobecna cyfryzacja i rozwój nowych technologii idą w parze z dynamiczną ewolucją zakładów bukmacherskich. Ponad 80% przychodów branży zakładów wzajemnych pochodzi obecnie z kanału internetowego, co oznacza, że ponad 80% użytkowników gra online, także mobilnie za pośrednictwem przeznaczonych do tego dedykowanych aplikacji na Android lub iOS, dostępnych do pobrania za darmo. Czy korzystanie z nich jest bezpiecznie?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo logowania do serwisu czy aplikacji bukmachera, mamy obecnie dostępne takie najnowsze technologie jak logowanie odciskiem palca czy za pomocą Face ID (technologia rozpoznawania rysów twarzy), i te bardziej znane, jak PIN i dwuetapowa weryfikacja konta, na przykład smsem albo alternatywnym adresem e-mail.

Mobilnie wygodnie, ale czy bezpiecznie?

Bukmacherzy robią wszystko, żeby przyciągnąć graczy swoją ofertą zakładów sportowych online, a także bonusami powitalnymi i akcjami promocyjnymi, również tymi dedykowanymi wyłącznie dla użytkowników aplikacji mobilnej. Do takiego rozwiązania zachęcają anonimowe płatności online, dostęp do transmisji na żywo oraz analiz, komentarzy, statystyk i wyników w czasie rzeczywistym, a przede wszystkim dostępna pełna oferta zakładów danego bukmachera i możliwość obstawiania zawsze i wszędzie. To wygodne. 

O bezpieczeństwo, prywatność i anonimowość graczy bukmacherzy zadbali na kilka różnych sposobów, między innymi poprzez weryfikację pełnoletności i tożsamości, szyfrowane połączenie zabezpieczające dane osobowe, bezpieczne płatności online chroniące środki użytkowników, a także dostępny w aplikacji regulamin bezpiecznej gry, który zawiera porady jak uchronić się od uzależnienia od hazardu. Istnieje również możliwość założenia konta bez konieczności podawania wszystkich danych osobowych, czy potwierdzania tożsamości, natomiast nie oferuje ono pełnej funkcjonalności i w celu wypłacenia ewentualnych wygranych należy takie konto zweryfikować maksymalnie w ciągu 30 dni od rejestracji. Z takim niezweryfikowanym kontem mogą się też wiązać limity wpłat. Ale obstawiać można.

Aplikacja bezpieczniejsza niż strona?

W przypadku obstawiania zakładów bukmacherskich online mamy dwie podstawowe opcje – strona bukmachera lub dedykowana aplikacja mobilna. Które rozwiązanie jest bezpieczniejsze i dlaczego? Bezpieczniej używać aplikacji mobilnej z poniższych powodów:

- Niższe ryzyko potencjalnego ataku cyberprzestępców czy hakerów na nasze konto

- Wsparcie techniczne i ochrona programistów oraz obsługi technicznej bukmachera

- Większe prawdopodobieństwo trafienia na nielegalną lub podrobioną stronę bukmachera niż pobrania i zainstalowania niezweryfikowanej aplikacji mobilnej

- Maksymalne bezpieczeństwo logowania za pomocą odcisku palca i skanu twarzy

- Bezpieczne i zweryfikowane metody płatności online – ochrona środków graczy

- Szyfrowanie prywatnych danych, informacji poufnych i połączeń użytkowników

Na rynku zakładów bukmacherskich istnieje wiele udanych aplikacji mobilnych, zarówno polskich - STS, BetFan czy Fortuna, jak i zagranicznych, na przykład 888starz aplikacja, która wyróżnia się ofertą na zakłady bukmacherskie, a także dostępem do kasyna online.

Jak wybrać najlepszą aplikację?

Wiemy już co nieco o bezpieczeństwie aplikacji mobilnych do obstawiania zakładów bukmacherskich, pytanie więc, jak wybrać spośród nich idealną dla siebie? To kwestia bardzo subiektywna i indywidualna. Jakie czynniki należy zatem wziąć pod uwagę przy wyborze?

1. Bogactwo i zróżnicowanie oferty na interesującą nas dyscyplinę sportową

2. Atrakcyjny i korzystny bonus powitalny i akcje promocyjne na aplikację

3. Dostępność transmisji na żywo sportu, który zwykle typujemy najchętniej

4. Konkurencyjne kursy na interesujące nas zakłady w porównaniu z innymi bukami

5. Możliwość korzystania z preferowanej przez nas metody płatności online

6. Odpowiadający nam układ interfejsu oraz intuicyjna i prosta obsługa aplikacji

7. Powiadomienia PUSH

8. Czytelna i przejrzysta szata graficzna umożliwiająca łatwą i sprawną nawigację  

Jak bezpiecznie używać aplikacji?

Jeśli chcemy być na sto procent pewni bezpiecznego korzystania z aplikacji mobilnej z zakładami bukmacherskimi, nie możemy się zdawać wyłącznie na łaskę programistów, wsparcia technicznego i zabezpieczenia bukmachera. Warto też samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Wystarczy kilka prostych, takich jak zabezpieczenie antywirusem urządzenia mobilnego, na którym używamy aplikacji bukmacherskiej, unikanie łączenia się z publicznymi sieciami Wi-Fi, korzystanie z unikalnego hasła i trzymanie go w tajemnicy, bezpieczne logowanie się tylko z własnego urządzenia, omijanie podejrzanych linków, maili i aplikacji z nieznanego źródła, aktywowanie blokady urządzenia w razie kradzieży lub zgubienia oraz ustawienie limitu transakcji mobilnych i powiadomienia.   

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%