Zamknij

Najwygodniejsze i najpopularniejsze metody płatności u bukmacherów w Polsce

10:16, 29.05.2023 . Aktualizacja: 10:19, 29.05.2023
Skomentuj

W poniższym artykule poddamy szczegółowej analizie najpopularniejsze oraz najwygodniejsze metody bezpiecznych płatności online w zakładach bukmacherskich.

NAJPOPULARNIEJSZE I NAJWYGODNIEJSZE METODY PŁATNOŚCI ONLINE U BUKMACHERÓW W POLSCE

Legalne zakłady bukmacherskie online podbijają świat elektronicznej rozrywki dla pełnoletnich. Postępująca cyfryzacja i rozwój nowych technologii napędzają nowe trendy i wyznaczają standardy rozwoju tego typu gier hazardowych, generując takie zjawiska jak e-sport czy sporty wirtualne. Branża bukmacherska po nowelizacji ustawy hazardowej jest w nieustannym natarciu, notując corocznie wielomiliardowe obroty. Regularnie przybywa zarówno bukmacherów, jak i grających użytkowników. Jakie są obecnie najpopularniejsze i najwygodniejsze metody bezpiecznych płatności online w zakładach sportowych w Polsce?

Rozwój nowych płatności elektronicznych

W czasach, gdy coraz więcej spraw codziennych załatwiamy za pośrednictwem Internetu, płatności online stały się nowym standardem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku zakupów online, zamawiania jedzenia na dowóz, robienia przelewów, opłacania rachunków, abonamentów oraz subskrypcji. Również w zakładach bukmacherskich. Aktualnie każdy bukmacher w naszym kraju udostępnia swoje usługi online, a co za tym idzie daje również dostęp do najpopularniejszych metod płatności internetowych. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze, gdyż wpłaty dokonywane są łatwo, szybko oraz sprawnie, często anonimowo i z dbaniem o wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności graczy oraz poufnych danych i środków pieniężnych. Informacje są szyfrowane, tak jak połączenie.

Najpopularniejsze metody płatności online

W zakładach bukmacherskich w Polsce, poza tradycyjnym przelewem, dostępnych jest wiele bezpiecznych metod płatności online. Najpopularniejsze z nich to:

BLIK (szybka płatność za pomocą jednorazowego kodu z aplikacji mobilnej banku)

Blue Media (przelew błyskawiczny)

Dotpay (przelew błyskawiczny)

MasterCard (karta płatnicza – kredytowa/debetowa)

Neteller (portfel elektroniczny)

PayPal (portfel elektroniczny)

Paysafecard (karta przedpłacona)

PayU (przelew błyskawiczny)

Przelewy24 (przelew błyskawiczny)

Revolut (portfel elektroniczny)

Skrill (portfel elektroniczny)

Tpay (przelew błyskawiczny)

VISA (karta płatnicza – debetowa/kredytowa)

Wszystkie powyższe metody elektronicznych płatności pojawiają się u większości najpopularniejszych bukmacherów w Polsce. Rzadko jednak są dostępne wszystkie, każdy z operatorów oferuje zwykle kilka pozycji z powyższej listy narzędzi finansowych. Metody te służą do wpłacania środków na bukmacherskie konta gracza, jeśli chodzi o wypłaty, to jedyną dopuszczalną metodą w Polsce jest przelew na konto w polskim banku i to wyłącznie własne. Natomiast wspomniane już metody wpłat, rozkładają się u bukmacherów następująco:

Betfan – Blik, MasterCard, Paysafecard, Przelewy24, Visa

Betclic – Blik, MasterCard, Paysafecard, Przelewy24, Skrill, Visa

ETOTO – Blik, MasterCard, Przelewy24, Visa

eWinner – Blik, Blue Media, MasterCard, Pay-by-Link, Przelewy24

Fortuna – Blik, MasterCard, PayU, Tpay, Visa

forBET – DotPay, MasterCard, Paysafecard, PayU, SkyCash, Tpay, Visa

Fuksiarz – Blik, DotPay, MasterCard, PayU, Przelewy24, Tpay, Visa

LV BET – Blik, DotPay, MasterCard, Paymenticon, Paysafecard, Przelewy24, Tpay, Visa

PZBuk – Blik, DotPay, MasterCard, Przelewy24, Tpay, Visa

STS – Blik, DotPay, MasterCard, Neteller, PayPal, Paysafecard, Skrill, Visa

Superbet – Blik, MasterCard, Neteller, Paysafecard, Przelewy24, Revolut, Tpay, Visa  

TOTALbet – Blik, DotPay, MasterCard, Paysafecard, PayU, Przelewy24, Visa  

Totolotek – Blik, Bonus.card, DotPay, MasterCard, Paysafecard, Tpay, Visa

Płatności elektroniczne – które najwygodniejsze?

 Jeśli szczególnie zależy nam na korzystaniu z jakiejś konkretnej metody płatności online, warto przed założeniem konta sprawdzić czy dany bukmacher posiada ją w swojej ofercie. Nie ma jednej uniwersalnie najlepszej metody płatności, bo każdy użytkownik ma inne preferencje, więc jest to kwestia bardzo subiektywna i indywidualna. Przeanalizujemy po jednym, najciekawszym naszym zdaniem przykładzie z każdego rodzaju płatności online:

Kod BLIK – najczęściej używana metoda płatności online w Polsce, gwarantuje szybkość i bezpieczeństwo transakcji, wystarczy aplikacja mobilna banku i aktywny dostęp do Internetu

MasterCard/Visa – karty płatnicze, debetowe lub kredytowe, akceptowane u wszystkich bukmacherów w Polsce, wymagające podania danych karty oraz zatwierdzenia transakcji

Paysafecard (PSC) – anonimowe karty pre-paid (przedpłacone) o wartości 20, 30, 50, 100 i 200 zł, zawierające 16-cyfrowy kod PIN, który podaje się przy zawieraniu transakcji online

PayPal/Skrill/Neteller – portfele elektroniczne, zasilane własnymi środkami lub podpiętymi kartami płatniczymi – debetowymi lub kredytowymi, także obce waluty oraz kryptowaluty. Są najbardziej popularne metody u zagranicznych bukmacherów i kasyno, npr. GGbet.

Przelewy24 – błyskawiczne przelewy online, bardzo szybkie wpłaty u bukmacherów online, łatwa intuicyjna obsługa, duży nacisk na bezpieczeństwo i szyfrowanie danych użytkowników

Pod względem bezpieczeństwa metod płatności online, na pewno przodują tutaj anonimowe karty pre-paid oraz szyfrowane portfele elektroniczne, a także szybkie płatność kodem BLIK.

Największe zalety narzędzi płatności online

Podsumowując, wśród największych plusów korzystania z płatności online, są:

Natychmiastowe księgowanie wpłaconych środków

Bezpieczeństwo środków i szyfrowanie transakcji

Stosunkowo niewielkie opłaty lub ich całkowity brak

Wymagana niska minimalna kwota transakcji online

Duży wybór metod i sposobów płatności internetowych

Wygoda, intuicyjna i łatwa obsługa mobilnie lub online

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%