Dzieje sięGłogów

Zbigniew Prejs wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej2 min na czytanie

Zbigniew Prejs wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej

Chrobry Głogów ze swoim przedstawicielem we władzach Fortuna 1 Ligi. Dyrektor klubu Zbigniew Prejs po raz drugi z rzędu został wybrany wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Funkcję prezesa w nowej kadencji nadal będzie pełnił Marcin Janicki, natomiast wiceprezesem będzie pełniący jednocześnie funkcję prezesa GKS-u Tychy Leszek Bartnicki. Marcin Janicki prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej został w 2019 roku.

Podczas środowego Walnego Zgromadzenia Wyborczego Pierwszej Ligi Piłkarskiej obecny prezes PLP został wybrany ponownie. Marcin Janicki, który od 2013 roku był wiceprezesem GKS GieKSa Katowice S.A, a w latach 2016 – 2019 pełnił funkcję prezesa w tym klubie. Od 2019 roku pełni funkcję prezesa rady nadzorczej Warty Poznań. Marcin Janicki od 2016 do 2021 roku był członkiem komisji ds. mediów i marketingu PZPN. W 2021 roku został wybrany na członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Był związany także z agencjami marketingu sportowego Sportwin oraz KIWISPORT, jako wiceprezes zarządu agencji marketingowej KIWIGROUP współpracował z KKS Lech Poznań czy Ekstraklasa SA. Marcin Janicki za pracę na temat koncepcji modelu biznesu w klubach piłkarskich uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył także kurs UEFA CFM, który skupiał się na zagadnieniu zarządzania w futbolu. W skład zarządu weszło także dwóch wiceprezesów – Leszek Bartnicki i Zbigniew Prejs.

Leszek Bartnicki jest absolwentem ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który ukończył w 2006 roku. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w redakcji „Tygodnika Kibica”. Pracował również w nSport, Orange Sport, Piłce Nożnej i Polsacie Sport. W końcu dziennikarstwo zamienił na zarządzanie. Przez pół roku był dyrektorem Chojniczanki Chojnice, a przez ponad dwa lata pełnił funkcję prezesa Motoru Lublin. Od lipca 2019 pełni funkcję prezesa GKS Tychy i od 2021 jest także członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN.  

Z kolei Zbigniew Prejs jest Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1984) i w Krakowie (1988), od 1 lutego 2015 roku dyrektor Chrobrego Głogów odpowiedzialny za pion sportowy miejskiej spółki i marketing klubu, obecnie od 2010 roku także nauczyciel akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie i jeszcze wcześniej od 1981 roku oraz obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Politechnicznych, od dwóch kadencji radny Rady Miejskiej w Głogowie – przewodniczący Komisji Społeczno-Samorządowej, Polityki Społecznej i Rodziny oraz członek Komisji Ekologii, Turystyki i Sportu. Obecnie w PZPN jest wiceprzewodniczącym komisji finansowej. 

Do składu komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej zostali wybrani Dawid Błaszczykowski (Wisła Kraków), Bogdan Kłys (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Piotr Sadczuk (Górnik Łęczna) oraz Tomasz Lisiński (Odra Opole).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się